Emko zahajuje novou éru spolupráce se zahraničím, studenti letí do Izraele

29.09.2023

Podruhé v týdnu přinášíme článek o tom, jak místní škola spolupracuje se zahraničím. Zítra vyráží pět studentů eMka do Izraele - města Hod HaSharon, kde budou čerpat zkušenosti a inspiraci v budování světové školní robotiky. Izrael je po Americe snad druhou nejinovativnější zemí světa, zažít to, znamená zvýšit šanci na svůj vlastní úspěch.

Průkopníky spolupráce SPŠ Jeseník s izraelskou střední školou Hadarim High School je pětice nově zformovaného Emko Smart Teamu ve složení Eliška Šulcová, Eduard Augsten, Vít Kmoníček, Petr Schoppel a Petr Klíma. V doprovodu pedagogů Miroslava Majera a Davida Piška v sobotu odletí na týdenní poznávačku, v jejímž rámci se zapojí do příprav a následně účasti na místní robotické soutěži. Celé by to měla být pouze předehra mnohem smělejších plánů obou škol.

Tím může být sestavení česko-izraelského týmu, který by se vydal na prestižní studentskou soutěž do Kataru. V té jde o kooperaci robotů a dronů při likvidaci požáru. Práce s drony se totiž stává doménou naší školy. Stranou ale nezůstane ani další oborová specializace jesenické průmyslovky - stavebnictví. S Izraelci se chtějí zapojit do inovací kolem čištění fasád, čištění fotovoltaických panelů nebo inspekčních letů v ekologii. I v tomhle případě má jít o drony a roboty.

Nepřestáváme být vděčni Delaně Mikolášové, která z pozice české vědecké diplomatky v Izraeli pomohla tohle přátelství postavit na nohy.

Foto (zdroj): Tsurit Bivas

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.