eMko chce být nej školou Jesenicka

31.01.2019

Střední škola strojní a stavební z Jeseníku v sobě nezapře velké ambice. Chce se stát de facto celoživotní vzdělávací institucí za prvé produkující šikovné řemeslníky na svých učňovských oborech, erudované stavaře a strojaře na maturitních oborech, k tomu bude jakousi hernou, v níž se budou zábavnou formou učit a seznamovat se s oborem děti mateřských i základních škol a zároveň chce nabídnout vzdělávání pro ty, kteří už pracují, ale chtějí zvýšit svoji kvalifikaci či přesměrovat svoji kariéru. Též chce být zajímavá pro aktivně žijící seniory.
Škola modernizuje, seč jí peníze stačí (např. multifunkční učebna Merkur, nové CNC stroje do dílen), účastní se různých projektů (např. multikulturní Edison, který v únoru do školy přivede studenty z Číny, Ukrajiny, Indonésie, Maroka, Ruska a Taiwanu) anebo se snaží navázat spolupráci s místními strojařskými firmami (např. WTC Písečná, Ondřejovická strojírna, Semaco aj.).
Jestliže 50 % zdejších teenagerů odchází studovat střední školu za hranice okresu Jeseník, pak my říkáme, ať hlavně kluci zváží studium na této škole, která má velmi dobré zázemí, kde zřejmě přibude učebna s drony a RC modely, a kde se vedení školy v čele s Jiřím Viternou fakt snaží být progresívní školou, co ve formátu výuky zohledňuje, že se píše rok 2019.   

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.