Eliško Bartuňková, bude olympiáda?

02.08.2018

Dneska zase jeden příběh o tom, že prostě bez práce ty koláče nebudou. Ale když se maká, tak kromě koláčů přijdou i další dobroty. Zkuste si představit, kolik odhodlání a sebekázně musí být v člověku, když si vybere téměř ryze klučičí sport, plahočí se půlku roku víkend, co víkend napříč celou republikou, nežije jako vrstevníci, protože kromě školy všechen ostatní čas spolkne trénink a tvrdá příprava ...
Eliška Bartuňková už dlouho v Bikros klubu Jeseník vyčnívá. Ne tolik tím, že to umí nandat i podobně starým chlapcům, ale protože svým sportem žije. Jasně, kolem bikrosu se "motají" oba její rodiče a v Romaně Labounkové má Eliška nejen sportovní vzor, ale hlavně dobrou trenérku, ale to klíčové je nastavení Eliščiny hlavy. A letos jí to jezdí, to ne že ne. V červnu si vyjela první republikový titul v kategorii women junior a tříměsíční tréninkový kemp ve Švýcarsku jí pak nasměroval i k medaili na Mistrovství Evropy ve Francii, kde jí to před dvěma týdny cinklo stříbrně. No to je přece pecka!
Když vám teď předhazujeme story velkého českého bikrosového talentu z Jeseníku, neříkáme tím, že jen kdo bude opakovat její cestu, zaslouží uznání. Spíše chceme poukázat na to, že v tomhle ten svět funguje spravedlivě, tj. kdo maká a jde si za svým snem, má solidní šanci jej dosáhnout anebo se mu aspoň přiblížit. Eliška Bartuňková si sní sen o letní olympiádě a proč by to nemohlo klapnout, když ne ve 2020 v Tokiu, tak ve 2024 v Paříží? My v positivJE moc fandíme a věříme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.