Eliška Kaniová je mistryní České republiky v běhu na 50 kilometrů

28.06.2023

Se nám tady seřadila pěkná plejáda sportovních úspěchů, individuální střídají kolektivní, teď přidáme jeden ryze individuální. Běh je sport, při kterém si neodpočinete ani z kopce, vítězit na velkých závodech vyžaduje velké tréninkové dávky.

Při procházení výsledků lipovské Elišky Kaniové si dovedeme představit, kolik hodin v poklusu musela civilním povoláním učitelka v mateřské škole na polňačkách a lesních cestách v Jeseníkách strávit, aby takhle běhala. Hobby závodnice klubu Team LightBIKE umí pocuchat sebevědomí i chlapům, ve startovním poli mnoho z nich poráží. Třeba vloni byla na Zapomenutých horách (76 km) celkově jedenáctá, na Krakonošově stovce (100 km) druhá a dalo by se pokračovat.

V neděli se v Karviné běželo Mistrovství České republiky na 50 km, stalo se tak v rámci závodu Revírní pohodová padesátka. Pro Elišku Kaniovou to byla pohoda dlouhá 4 hodiny, 5 minut a 7 vteřin. Přesně tolik strávila jako nejlepší žena na trati. Zlatou medaili uhájila bezpečně o skoro 20 minut před druhou závodnicí. Pozoruhodné je, že uspěla i v celkovém pořadí, kde nestačila pouze na 5 mužů!

Bravo, další republikový triumf pro sportovně založené Jesenicko.

Foto (zdroj): Team LightBIKE a Revírní pohodová padesátka
Námět (zdroj): Jan Fukala

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.