Eliška Bartuňková stříbrná na Světovém poháru

25.10.2021

Po týdnu další zpráva o stavu cyklistiky na Jesenicku, pro kterou tady snad kromě oválu máme všechny typy tréninkových prostředí. Daří se tu silniční cyklistice, bikrosu, cyklokrosu i horským kolům.

Čerstvý úspěch si o víkendu připsala v tureckém Sakaryi Eliška Bartuňková. Po Romaně Labounkové nová jesenická bikrosová jednička a vlastně asi i česká ženská jednička kategorie Elite Women vybojovala prestižní stříbro v závodě Světového poháru BMX. Tohle se fakt neděje úplně často. Vždyť kolik místních sportovců se může medailí z jakéhokoli svěťáku pochlubit?

Obrovsky uznáváme sportovce, protože si dovedeme představit tu dřinu, kterou třeba Eliška kombinuje se studijními povinnostmi na Gymnáziu Jeseník, kde ale na druhou stranu umí sportovcům vycházet vstříc. Vstřícnost školy a zejména výkonnost Elišky Bartůňkové přinesly tohle super umístění.

Je snad tohle hlasité přihlášení se o účast na Letních olympijských hrách 2024 v Paříži? :-) A další přiblížení se k jejímu sportovnímu vzoru - americké bikrosařce Alise Willoughby.

Námět (zdroj): Gymnázium Jeseník
Foto (zdroj): Navadanet 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.