Elektrokola v Jeseníkách vítána

14.09.2019

Je přirozené a je to dobře, že rozmach elektrokol nenechává klidnými ostatní uživatele (cyklo)turistických tras. Chápe i malé dítě, že tahle nová a o dost rychlejší forma cyklistiky přináší do míst pohybu tradičních uživatelů - pěších a cyklistů, jisté komplikace a e-biková komunita musí počítat s tím, že si svoje místo na slunci bude muset obhájit.
Jenže výrobci kol do marketingu 'elektrik' pumpují nemalé peníze, což se potkává s nepřehlédnutelnou vzrůstající pohodlností lidstva (Lenost je ale taky motorem inovací, nezapomínejme.), je prakticky rozhodnuto o tom, že tenhle pohyb tu bude a basta.
Že se na to Jeseníky připravují, už jsme psali, dlužíme vám upřesňující informace, kde na jesenické straně hor elektrokola můžete dobít. Pokud tedy vyrazíte na cyklovýlet, zaplánujte si do trasy některý z těchto bodů: kemp Černý potok, chata Červenohorské sedlo, Jeseník (parkoviště u Yesenky a Priessnitzovy lázně), Lipová-lázně (ve Schrothových lázních), Skiland Ostružná, chata Paprsek, Písečná (Rezidence U Jezera), tábor v Račím údolí a Rejvíz (Hotel Franz).
Pro ty, kteří mají s elektrickými koly problém, máme snad uklidnění. Je pravděpodobné, že v nějaké době dojde k regulaci této formy pohybu, o což se ze své podstaty možná přičiní Česká mountainbiková asociace ve spolupráci třeba s provozovateli bike parků, Horskou službou, Lesy ČR a nějakými ministerstvy. Sedne si to, nebojte.
Jo a e-bikeři, proboha, vozte přilby!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies