Elektrika v Jeseníkách bude

17.05.2019

V profi pelotonu ještě ne, u Pavla Horníka na Rychlebských stezkách taky ne, ale jinak je vzestup ebiků naprosto nezastavitelný, takže na YesCyklo už jo. Jak jde vývoj kupředu, zvyšuje se životnost baterií a tedy dojezd, snižuje se pořizovací cena, bourány jsou mýty o elektrických kolech. My, ač pravověrní cyklisti, se domníváme, že nástup a rozšíření elektrokol je nevyhnutelné a jde ruku v ruce s totálním zjednodušováním našich životů naprosto ve všech směrech. Ale nedejte se zmást, ježdění na elektrokole dokážeme považovat za sport nebo aspoň za pohyb ;-)
Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky zcela zjevně nepatří k těm, kteří by se z tohoto směřování světa hroutilo, naopak, nasedá na vlnu ebiků docela proaktivně. Tým okolo ředitele sdružení Tomáše Raka vyšlapává a do značné míry už vyšlapal cestu pro, v českém měřítku ojedinělé, detailní pokrytí Jeseníků od Králického Sněžníku přes Rychleby a celé Jeseníky nabíječkami na elektrická kola. Na cyklistických trasách a v blízkosti turistických atrakcí se počítá s instalaci až 40 dobíjecích stanic, přičemž s financováním pomohou Olomoucký a Moravskoslezský kraj, už tuhle sezónu.
Tohle může být pro Jeseníky konkurenční výhoda oproti zbytku českých cyklistických destinací. Jen ti elektrobikeři musí v lese jezdit ohleduplně a pěší turisty zdravit, mávat, usmívat se, jinak se to jednou porafe.

Foto (zdroj): ekolo.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.