Ekologické centrum Rychleby Javorník

09.09.2020

To téma je trochu uměle vyšroubované, neboť se těší velké mediální pozornosti, každopádně je nepopiratelným faktem, že klíčová slova 'ekologie' a 'trvale udržitelný rozvoj' rezonují společností jako málo co.
Často na stránkách positivJE píšeme o zelených aktivitách firem či jednotlivců, a přitom takovou dobu necháváme bez povšimnutí místo, kde se snoubí všechno, co si pod pojmem ochrana životního prostředí vůbec dokážete představit. Ekologické centrum Rychleby v Javorníku, které provozuje spolek Ester, je ukázkovým vzdělávacím komplexem, ke všemu se nacházející v jedinečné přírodě Rychlebských hor.
Místo jako stvořené pro semináře, workshopy či volnočasové aktivity všemožných cílových skupin, typicky školek a škol, dětských kolektivů i zaměstnaneckých skupin atp. Přesně na to jsou zařízeni, stačí se objednat. Můžete se vzdělávat, můžete relaxovat, můžete dělat obé, a to v těsném spojení s místní přírodou.
Na okraji Javorníku najdete moderně vybavené a velkoryse pojaté místo s nově vybudovanou zelenou učebnou, vlastním jezírkem a mokřady, sadem ovocných stromků, bylinnými záhony, včelími úly, ekofarmou s ovcemi, slepicemi, párem pávů... K tomu se v centru dá ubytovat, takže ona by ta eko návštěva mohla být i přespolní ;-)
Paní učitelky, až budete dětem chtít ukázat, jak taky může vypadat ekonomicky a komunitně fungující prostor, stojící na principech udržitelnosti, podnikněte výlet do Ekologického centra Rychleby, vážně budete koukat, co tu "u baráku" máme.

Foto (zdroj): Ekologické centrum Rychleby

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.