E-cyklistiku čeká v Jeseníkách skvělá budoucnost

01.05.2020

Zdejší cestovní ruch je teď nejvíce skloňován v souvislosti s očekávaným návalem o letních prázdninách. Všechno fajn, leč subjekty operující v téhle branži na Jesenicku, by potřebovaly zajistit, aby bylo plno turistů nejen v červenci a srpnu, ale taky na podzim. Aby mohly alespoň částečně odčinit ztráty způsobené koronavirovými omezeními. A my vítáme vše, co s tím může zahýbat.
Jak víte, jsme fandové nových technologií, proto kvitujeme počin zastřešený Olomouckým krajem a Moravskoslezským krajem, který odpracovávají Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, a sice husté pokrytí Jeseníků, Rychlebských hor a Králického Sněžníku nabíječkami elektrokol. Právě v těchto dnech probíhá instalace čtyřiceti kusů stanic na důležitých uzlech. Zásuvky najdete v Zábřeze, Bludově, Hynčicích, Račím údolí, Priessnitzových lázních, ve Zlatých Horách a Skilandu Ostružná, na Paprsku, v Písečné v Rezidenci U jezera, na táboře Černý potok... S oficiálním spuštěním se počítá v květnu-červnu, každopádně tohle by mohlo vylepšit taky zářijovou návštěvnost Jesenicka. Ať se nám to líbí nebo ne, e-kola se prosazují na plné čáře, ani my, ani vy to nezměníme. Proto pro Jeseníky může být konkurenční výhodou tahle ucelená "elektrifikace" regionu.
Stojíme si za tím, že cyklistiku na elektrokolech jde považovat za sport, chce-li tomu samotný jezdec. Rozhodně e-kolo není moped. Hej, čtenáři, než se pod článkem vyrojí nesouhlasné komentáře, máme pro legitimní odpůrce elektrické dopomci návrh. Dejte e-kolům šanci, otestujte si ho třeba na jednu vyjížďku, půjčoven už v Jeseníkách není málo. Namátkou Bikecentrum Hynčice pod Sušinou, Skiland Ostružná, Jeseníky Tour v Jeseníku, lipovské lázně, Ovčárna, Malá Morávka, Červenohorské sedlo... Jo, přilby bychom dali povinné a co nejdříve doporučujeme přijmout nějaká (legislativní) pravidla, než se mezi sebou poperou pravověrní cyklisti s "elektrikáři" a pěšími. Jinak ať se rozhoduje každý svobodně, na čem bude jezdit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.