Dýně v rukou lokálních výrobců

13.10.2020

Máme rádi propagátora lokálních výrobků 'JESENÍKY - originální produkt'. Tahle značka propůjčuje certifikáty osvědčující regionálnost toho kterého zboží nebo služby a dlouhodobě přispívá k propagaci Jesenicka mezi místními i návštěvníky regionu.
Desítky subjektů z Jesenicka jsou hrdými nositeli označení 'JESENÍKY - originální produkt' a s dýňovou sklizní se u některých z nich rozjíždějí mixéry, sporáky a trouby, pro ně důležitá podzimní sezóna je tady.
Víme třeba, že dýně se chystá na marmeládu zpracovat Markéta Kubinová, zakladatelka home-made značky 'Z darů jesenických hor'. Od ní se můžete těšit na dýňovou-kdoulovou marmeládu, sledujte její Facebook.
Šumperské 'Dobroty - sociální podnik' mají osvědčený recept na skvělou dýňovou pomazánku, těšte se a nenechme "ztratit v překladu" to, co dělá 'Dobroty' tím nej. Jejich filozofií - vyrábět z regionálních potravin a dle tradičních receptur - naplňují zdravotně postižení zaměstnanci, to je ta úžasná přidaná hodnota 'Dobrot'.
No a Olin Bezchleba, majitel zábřežské Via Delicia, byl dokonce tak laskavý, že nám ze svého archivu uvolnil jeden svůj recept právě na marmeládu z dýní. Kdo máte výpěstky ze zahrady, pište si: 1,5 kg dýně, 2 pomeranče, 3 citróny, 100 g zázvoru, 1 kg cukru krystal a 1 balení pektinu ;-) Výrobní postup je tady.
Čtenáři positivJE, udělejte si v téhle složité době radost nákupem něčeho s fialovým zvonkem, ten neomylně signalizuje, že jde o produkt 'Made in Jesenicko'.

Foto (zdroj): Facebook JESENÍKY - originální produkt

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.