Dvojitý zásah Jeseníku do soutěže o kuchařské oskary

10.04.2023

Dobrá zpráva pro Českou republiku, a ještě lepší pro Jeseník. Na začátku května (4.-6.5.) v Praze poprvé proběhne národní kolo nejprestižnější kuchařské soutěže Bocuse d'Or. Ta je přirovnávána k mistrovství světa nebo právě k americkým Oscarům. Do hlavního města se sjedou nejnadějnější profesionální kuchaři, aby si to rozdali o jedno postupové místo do světového finále.

K naší velké radosti se na výběru dvanáctky českých finalistů podílel i odchovanec jesenické hotelovky Honza Knedla, aktuálně vařící v Restaurantu Papilio. V roli člena Akademie Bocuse d'Or Czech Honza zasáhne i do samotného průběhu závěrečné show v pražském O2 Universum, buď v roli porotce anebo mentora některého z finalistů. On si na fanfáry nepotrpí, ale tohle je další důkaz, že sám patří k české kuchařské špičce.

Druhou stopou Jeseníku v soutěži je přítomnost společnosti Gastro Mach na seznamu technologických partnerů Bocuse d'Or Czech. Neboli, kuchaři budou ve finále vařit na gastronomickém vybavení značek, jež v ČR zastupuje jesenická rodinná firma. Dává to smysl, neboť kolem třídenní show se kromě adeptů o titul bude motat celá česká kuchařská elita a Gastro Mach hraje tuhle ligu.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.