Dvě nominace Jeseníku na ceny kultury

04.03.2022

Umělci za sebou mají vinou pandemie složitější dva roky, kdy kultura trpěla nemožností být viděna. Na druhou stranu krize aktéry nastartovala k hledání jiných způsobů, jak své umění k lidem dostat.

I proto krajský radní pro kulturu Jan Žůrek letos vyhlásí Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za roky 2020 a 2021. My všichni můžeme ovlivnit výsledek kategorie 'cena veřejnosti', kde má okresní město Jeseník dvě nadějné nominace.

Tou první je velká obrazová encyklopedie Čti Jeseníky, za jejímž vznikem a opravdu originálním grafickým zpracováním stojí tým kolem Lukáše Abta. Dosud nepublikované dobové fotografie, kolorované obrázky, zajímavosti a vtipné komiksové bubliny, to je nádherná publikace o našich Jeseníkách. Upřímně bychom tu publikaci rádi viděli v nějaké národní knižní soutěži, klidně i v Magnesia Litera, kde je kategorie naučná literatura.

Druhým zástupcem našeho regionu v soutěži o největší krajský kulturní počin je koncert k 50. výročí od založení Dechového orchestru mladých ZUŠ Jeseník. To je hudební těleso, kterým prošly desítky talentovaných muzikantů z celého Jesenicka. Ti svým uměním dělali a dělají čest našemu městu na mnoha místech doslova po celém světě.

Nezávidíme vám ten výběr v hlasování, rozhodnete-li se zachovat jako správní patrioti ;-) Ovšem platí, že na výběr máte ještě mezi dalšími osmi nominovanými kulturními záležitostmi loňského roku v Olomouckém kraji.

Hlasujte do 31.3. tady a buďte zvědaví na výsledky, jež budeme znát 21. dubna.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.