Dvě jesenické gymplačky čeká rok studia v USA

26.08.2020

Jasně, že jednou z cest, jak pozvednout tenhle region, je posílat žáky a studenty zdejších škol do světa, a pak je na profesní dráhu přilákat na Jesenicko. Jasně, že ne každý ambiciózní jedinec v rodném kraji najde adekvátní uplatnění, ale máme se o to snažit.
Modelovým přikladem je stipendijní program FLEX, za nímž stojí americká vláda. Je určen středoškolákům postkomunistických zemí, a právě v těchto dnech mělo 'za velkou louži' odletět asi 14 českých teenagerů, mezi nimi dvě studentky jesenického gymnázia Adéla Andersová a Anna Bicanová. Bomba, ne? Jeseník jede! ;-)
Jenže covid, odlet do USA se odkládá na příští srpen. Nicméně holky neminulo pozvání americkým velvyslancem Stephenem Kingem na společnou večeři a táborák, jehož se všichni nažhavení mládežníci zúčastnili na americké ambasádě. Taková kompenzace za to, že na americkou střední školu nastoupí až za rok.
Nikdy se nám neomrzí tyhle malé radosti, kdy má Jesenicko zastoupení v nějaké úzké skupině talentovaných, chytrých, ambiciózních či "jen" motivovaných mladých lidí. Každá taková účast dodává tomuhle regionu sebevědomí a inspiraci.
Adélo, Aničko, gratulujeme ke stipendiu, ve Státech si to náležitě užijte a dělejte své škole dobrou reklamu.

Foto (zdroj): FLEX Czech Republic

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.