Dvě firmy z Jesenicka v TOP 130 Forbesu

04.05.2019

Rodinné firmy jsou kyslíkem českého byznysu, v mnoha případech zároveň plní funkci významných regionálních zaměstnavatelů a často čelí zdatným globálním konkurentům.
Žebříček českých rodinných podniků každoročně vyhlašuje časopis Forbes a my můžeme s obrovskou hrdostí oznámit, že v žebříčku '130 Největších firem Česka' má Jesenicko hned dvě zastoupení, a to už není náhoda! ;-)
49. příčku obsadil jesenický Fenix Group zde váženého podnikatele Cyrila Svozila, který se svojí manželkou a později dětmi Kateřinou a synem Cyrilem mladším z Jeseníku budují největší evropskou firmu na elektrické topné systémy. Své o tom ví asi 150 zaměstnanců na úspěchu Fenixu se podílejících. Skupina se dostala na tržby 1,4 miliardy korun.
Druhou radostí regionu je mikulovický Plastkon, jehož výroba putuje hlavně na export, ovšem produkci plastikářů můžete znát i vy. Samozavlažovací květináče, vymazlené řiditelné boby, plastové vybavení kuchyně ... téměř 2 500 produktových variant. Otec Daniel a syn David Hamovi sestavili stroj generující tržby přes 300 milionů korun a jejich plány jsou mnohem smělejší. Mají vlastní vývoj, šlapou do toho v zahraničí, v žebříčku Forbes určitě půjdou nahoru.
Tleskejme úspěchu dvou rodinných klanů a vyhlížejme další podnikatelské rodiny.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.