Dvacátý devátý ročník Formela Cupu vyhráli malí fotbalisté ZŠ Jeseník

23.03.2024

Před třiceti lety se v hlavě Romana Mroska zrodila myšlenka na fotbalový turnaj, v němž o výhry zápolí děti prvních stupňů základních škol z Jesenicka. Stalo se tak už dvacet devětkrát. Občas se mezi místní školní týmy vklíní hosté z jiných regionů, jako tomu bylo v roce 2003, kdy na populární Formela Cup dorazila základní škola z Ostravy. V jejím dresu vyčníval klučík, který je o dvacet let později oporou anglického West Ham United. Tím špílmachrem je bývalý slávista Vladimír Coufal. Mimochodem, Formela Cup si zahrál i jeho pozdější spoluhráč v SK Slavia Praha Petr Ševčík. A i někteří další lokální odchovanci působící v nejvyšších patrech českého fotbalu – Láďa Krobot, Adam Pudil, Jirka Sláma či Honza Kadlec.

Jinými slovy, kdo z malých kluků prohánějících mičudu na Jesenicku chce jednou hrát velký fotbal, ten by měl aspoň jednou za život absolvovat Formela Cup – Memoriál Romana Mroska.

Včera se v Javorníku odehrál jeho 29. ročník, a tak si ukládáme soupisky všech 15 mužstev, protože co kdyby ;-) Zlaté medaile si po litém boji na krk pověsili školáci základní školy Jeseník (tým B.Němcové). Ti se následujících 365 dnů mohou pyšnit titulem nejlepší školní tým regionu. Pěkný pátek si včera udělali i kluci ze ZŠ Javorník (2. místo) a ZŠ Mikulovice (3. místo). Poháry osobně předával Petr Ševčík (Slavia Praha). Gratuloval nejlepšímu hráči Tobiasi Mrlinovi (ZŠ Mikulovice), nejlepšímu střelci Tomáši Červeňákovi (ZŠ Bernartice) a nejlepšímu brankáři Kubovi Urbanovi (ZŠ Jeseník, B.Němcové).

Pochvalu za reprezentaci školy a týmový výkon ale zaslouží úplně všichni hráči, trenéři a realizační týmy.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Formela Cup

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.