Dva turistické cíle usilují o krajské Ceny cestovního ruchu

09.06.2023

Nemáme tu moře, ale potom už skoro všechno - hory, doly, památky, gastronomii, lázně, sport… a k tomu každou chvíli něco nového, na co sem lákáme. Je to jedna z devíz tohoto kraje, jak pestrá nabídka v oblasti cestovního ruchu se v něm nachází.

Právě to nejlepší v cestovním ruchu včetně novinek se snaží mapovat každoročně vyhlašované Ceny Olomouckého kraje. Pro nás místní to funguje jako databáze zajímavých tipů na výlety po kraji od Jeseníků k Hané (směrem od nás), eventuelně od Hané po Jeseníky (z pohledu zbytku země). I zdejší podnikatelé neustále vymýšlejí projekty, jak sem přilákat lidi, protože konkurencí jim každé léto i zimu je celá republika, svým způsobem celý svět.

Jednou z novinek reagujících na poptávku turistů je adventure golf v jesenických lázních, který nahradil letitý minigolf. Nejen lázeňští hosté můžou aktivně strávit čas na osmnáctijamkovém hřišti a vyzkoušet si sport kombinující klasický golf s jeho minivariantou. Tahle nová atrakce se v soutěži uchází o váš hlas v kategorii 'Novinky v cestovním ruchu'.

Jak se neustále zlepšuje fyzická dostupnost turistických atraktivit, je v soutěži vypsána i speciální kategorie 'Nejlepší místo bez bariér'. Možná byste to nečekali, ale přihlásily se Jeskyně Na Špičáku, které si nově připravily přes 200 metrů dlouhou bezbariérovou návštěvní trasu. Stěny krasové jeskyně jsou ozdobeny nejstaršími historickými nápisy v České republice, proč to nezpřístupnit i pohybově limitovaným lidem.

Tolik k přímým zástupcům Jesenicka, v kategorii 'Nejoblíbenější běžkařská trasa' to možná můžete hodit okruhu Pohádka na Paprsku, nebo Jesenické lyžařské magistrále.

Doporučujeme prolézt seznam nominovaných, něco z toho byste mohli během letní sezóny navštívit.

Předem děkujeme, že odhlasujete.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.