Drony, autodráhy, RC modely... Otevřeli na eMku hračkářství?

16.06.2020

Jestliže nám okolo 60 % deváťáků říká, že na střední školu chce jít mimo okres Jeseník, tak hodně proto, aby to číslo šlo dolů, dělá Střední průmyslová škola Jeseník, která v novém školním roce otevírá učební obor elektrikář, a hlavně napjatě očekávaný studijní směr informační technologie. Teď je škola po další zajímavé investici do učebních pomůcek.
Přes 800 tisíc korun šlo díky dotaci na vybavení polytechnické učebny, která bude sloužit vedle studentů průmyslovky také široké veřejnosti, lépe řečeno dětem z mateřských a základních škol přijíždějících sem na kroužky, výuku, dny otevřených dveří apod. A na co se kluci, ale i holky můžou těšit? Lákadlem číslo jedna budou nepochybně drony, ta lítající vozítka budoucnosti, dále vychytané RC modely aut, taky autodráhy a nějaké technické hračky. Třeba pro holky interaktivní roboty reagující na hlasové příkazy, čili takový nácvik do manželství :-o Děvčata velkoryse prominou. A jak známe ředitele Jiřího Viternu, určitě má v torně další a další nápady, jak školu zkvalitnit.
Jak se to školství vrací k původní Komenského ideji - škola hrou, co? A je to dobře, jak mají děcka učení správně zabalené, nasávají nové informace jako houby. Pomaloučku už jim ale popřejeme hezké prázdniny.

Foto (archiv): Střední průmyslová škola

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.