Dronisti eMka na obrazovce České televize

30.10.2021

Je nad slunce jasnější, že Střední průmyslová škola Jeseník přebírá roli regionálního lídra v oblasti adopce moderních technologií. Ředitel Jiří Viterna svým studentům naprosto cíleně nabízí projekty, v nichž si osvojují například virtuální realitu, let na hranici vesmíru, 3D tisk, aplikace pracující s 5G a naposledy pilotování dronů.

Škola se začíná profilovat jako jedna z nejprogresívnějších průmyslovek v Česku, je otázkou času, kdy absolventi začnou budovat vlastní IT startupy. Pro spoustu zdejších deváťáků bude SPŠ Jeseník první volbou pro studium, čímž škola přispěje ke zpomalení odlivu mladých lidí z regionu.

O kvalitě školy svědčí i zájem médií, čerstvě živá reportáž České televize do Dobrého rána, kdy se natáčelo létání dronů. Dle slov ředitele má škola ambici poskytovat práci s drony i zdejšímu podnikatelskému sektoru, třeba ve stavebnictví (kontrola mostních konstrukcí), zemědělství (monitoring úrody), lesnictví (sledování kůrovcové kalamity), cestovnímu ruchu (atraktivní záběry turistických cílů) apod.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.