Double Lucie Bandikové a Filipa Svobody

29.09.2020

O něm (Filip Svoboda) už jsme na positivJE psali (9.8.2019), o ní (Lucie Bandiková) ještě ne (napravíme to), každopádně dnes vás zavedeme do jejich světa umění a slibujeme, že nehudebníci a nerytci se doví něco nového.
Pokud vás v dětství minuly blahodárné účinky ZUŠ Jeseník a o kytaře víte jen tolik, že má 6 strun, těžko budete vědět, proč jsou české kytary značky Furch tak skvělé. A o to méně si dokážete představit, co za náročnou disciplínu je umělecké rytectví, s nímž sklízí veliké úspěchy jesenická Lucie Bandiková. Její šikovné ruce nejčastěji zdobí nože a dýky, ale má za sebou třeba i rytí známky pro Slovenskou poštu. Nepřeháníme, když řekneme, že v tomhle oboru patří mezi světovou špičku.
Kytarový fajnšmejkr Filip narazil na soutěž pořádanou právě Furchem o nejoriginálnější grafický vzhled hmatníku (tzv. inlay). Vzpomněl si na Lucii a poprosil ji, jestli by mu nevyhrála kytaru (pozn. Furch dal jako hlavní cenu tři velmi kvalitní nástroje). Možná díky koronaprázdninám měla jesenická umělkyně trochu více času, a tak Filipovi poslala 11 návrhů. Ten je přihlásil mezi tisíce konkurenčních námětů a čekal. Po několika dnech napětí se na Filipově mobilu objevila zpráva "Blahopřejeme, vyhrál jste první cenu.". Wow, špičková kytara, kterou zdobí v perleti provedený vítězný design podle předlohy Lucie Bandikové (z Jeseníku)! Tohle je kousek, který se stane rodinným dědictvím ;-) Mimochodem, Lucčinu grafiku teď Furch zařadí i do nabídky příplatkových verzí kytar na míru.
Gratulace Lucii Bandikové za práci, palec nahoru Filipovi Svobodovi za nápad do toho jít. Tomu se říká dvojitý zásah. A dvě poznámky na závěr. Lucie drží slovo - vyhrála Filipovi tu kytaru :-o tak ho na koncertech YesBlues sledujte, jestli na ni hraje ;-)
Fajn, tak si dnes ukládáte do hlavy dvě nová hesla 'kytary Furch' a 'rytectví-engraving', nemáte zač.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.