Dostanou kulturní cenu Holendry nebo festival V centru?

04.03.2020

Nejen prací živ je člověk. Ví se už dávno, že homo sapiens potřebuje také hry a zábavu. Troufneme si tvrdit, že na Jesenicku je takových příležitostí dost pro každého, dokonce ta šíře třeba sportovních aktivit a pestrost kulturních akcí je chvílemi nebývalá.
Jestli s tímto našim tvrzením souhlasíte, pojďte to vyjádřit v rychlém hlasování pořádaném Olomouckým krajem. Ten chce ocenit výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2019 a ptá se na váš názor. O tohle hlasování opíráme náš pocit, že kultuře se v okrese Jeseník daří, neboť v anketě máme hned dvě nominace.
Česko-německý festival Im Zentrum/V centru, který se se spisovateli, umělci a hudebníky vrací do bývalých Sudet, připomíná historii pohraničí a snaží se mazat hranice mezi generacemi i mezi názory. Za čtyři ročníky si tahle po regionu putující akce vysloužila veliké uznání. A právě za rok 2019, který proběhl v prostorách bývalé knihovny v Jeseníku, se festival dočkal nominace. Pro hlavní organizátorku Zdeňku Morávkovou nepochybně zasloužená odměna.
Druhým nominantem je muzikál Holendry, který nastudoval a dnes úspěšně hraje a zpívá spolek EduART. Zajímavé, příběh díla odehrávajícího se na samotě Holendry taky pracuje s tématem česko-německého soužití v Sudetech, a to za druhé světové války. Možná právě autorky scénáře Klára Drgáčová a Nika Liberdová a jejich skvělý ochotnický ansábl mají šanci vyhrát cenu Olomouckého kraje.
Tak přátelé, seriózní téma 'Sudety' v muzikálu či na festivale na vaše hlasy čekají do konce března, můžete tak učinit zde. Výsledek budeme znát 7. dubna.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.