Dostalo nás: eMko očima jeho studentů

05.02.2023

Už nikdy neříkejte, že mladí jsou takoví nebo makoví. Mladí, když jim dáte prostor dělat na něčem, co je baví, tak vám svěřenou důvěru x násobně vrátí. Ale ano, musí je to zajímat ;-)

Studenty třetího ročníku oboru IT na jesenické průmyslovce Tadeáše Vidláka a Alexe Malíka zajímají multimédia, tedy práce s audiovizuální technikou. Ředitel Jiří Viterna musel být příjemně zaskočen, když se mu na monitoru počítače spustilo video, které o jeho škole kluci natočili. Jen tak z vlastní iniciativy, protože je to zajímá.

Vymysleli scénář, domluvili si ve škole možnost točit během vyučování, zajistili si spolužáky - herce, natočili minuty záběrů, videa sestříhali, vyladili zvuk, a pak se pochlubili panu řediteli. "Jsem fakt hrdý, jaké má eMko studenty.", byla jeho první slova. A možná, že tohle profesionálně zpracované, ale zatraceně autentické video bude pro osmáky a deváťáky základních škol tou nejlepší pozvánkou ke studiu.

Alex s Tadeášem se nechali slyšet, že by jednou chtěli mít reklamní agenturu. Tak ať je jejich počin první ostrou referencí, která jim přinese ostré (rozuměj platící) klienty ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.