Doporučujeme z regionální knihovny

02.05.2020

Ten koronavirus nás už mnohému naučil. Kolik firem pochopilo, že by home office mohl být pro zaměstnance zajímavý benefit. Kolik úředníků si vyzkoušelo, že digitální technologie by jim mohly ulehčit. Kolik učitelek, a jak rychle, se skamarádilo s výpočetní technikou. Kolik lidí nově objevilo nakupování po internetu bez front a s nonstop otevírací dobou... :-) A vytáhly se i naučně-vzdělávací instituce, tedy muzea a knihovny.
Jesenická Knihovna Vincenze Priessnitze převedla do audioformátu pět příběhů z knihy Modrá štola. Tenhle soubor 33 povídek a pověstí z pera Oldřicha Šuleře nás přivádí do hor na severu Moravy. Bystrý čtenář pochopí, že kulisami děje jsou Jeseníky. Ve čtyřech oddílech knihy se čtenář doví něco z minulosti jesenických vrcholů, o pokladech v zemi, o jesenických vodách a o hradech a zámcích na Jesenicku. Knihovna pozvala pět regionálních osobností, u nichž není pochyb, že tenhle kraj milují, aby pro vás načetli některé pověsti. Starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová vám přečte Vřesovou studánku, ředitelka archivu Bohumila Tinzová vás seznámí s tajemným Tymlinkem, ředitel muzea Pavel Rušar posluchače postraší Duchem Hohohó, Nika Liberdová nás zavede na Rejvíz v pověsti Bednářova palička a Filip Worm v pravdě profesionálně namluvil Tři růže.
Dobře se to poslouchá, místo televize doslova balzám. Pochvala do režie Michalu Sedlákovi a palec nahoru pro celý tým knihovny. Poslechnout si pověsti z Modré štoly můžete tady, ale vsadíme se, že mnoho z vás má doma i knížku.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies