DOM ZUŠ, Ditters, Tančírna - tři důkazy o vysoké úrovni kultury

23.04.2022

Jako místním by se vám mohlo podařit přehlédnout kvalitní úroveň zdejší kultury. Člověk otupí a zvítězí v něm obligátní vnitřní hlas "za kopcem je všechno lepší". Nezaškodí si občas připomenout, že Jesenicko je v kultuře konkurenceschopné. Rádi tak činíme přes zprávu o ocenění, jež ve čtvrtek posbíraly rovnou tři subjekty ze Severu na krajském vyhlašování.

Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jak se ceremoniál oficiálně jmenuje, oceňoval aktéry kulturního života za léta 2020 a 2021. Z hanácké metropole si cenu v podobě kovového květu přivezl tým Tančírny Račí údolí za kulturní projekt 'Umění v srdci Rychlebských hor'. To Tančírně vyneslo titul 'Cena za výjimečný počin roku 2020 v oblasti hudby'. Druhý květ a 'Cena za výjimečný počin roku 2021 v oblasti hudby' pro Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu nám sděluje, že na Javornicku se za poslední dva roky odehrálo to nejkvalitnější z hudby v rámci celého Olomouckého kraje. Třetím zásekem pak je 'Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury' pro jesenický Dechový orchestr mladých a jejich koncert k vlastnímu 50. výročí. Další neplacená reklama pro ZUŠ Jeseník :-)

Je báječné, že se tu kultuře daří, je to jistý důkaz vyspělosti regionu a snad i vyvrácení mýtu, že v okrese Jeseník se nic neděje.

Foto (zdroj): Daniel Schulz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.