Dobrovolní hasiči Jeseník půjdou do nového

20.10.2021

To je to nelehké, balancovat ve vedení obce či města, do čeho mají jít peníze. Máte asfaltky a chodníky, zřizujete školu, podporujete fotbalisty a místní spolky, rozpočet vylepšujete seniorům, opravujete veřejnou budovu...

Jeseník si na to sestavil žebříček investičních priorit, aby lépe viděl, jestli peníze rozděluje všemi směry, teď přišli na řadu zdejší dobrovolní hasiči. Už léta vyrážejí do akce z nevyhovující hasičárny. Při objíždění soutěží asi mírně trpí při pohledu na zánovní zbrojnice v některých okolních obcích. Tohle se změní!

Z několika zdrojů (Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo vnitra) se podařilo dát dohromady 22 milionů Kč, za něž se má do příštího roku postavit nová hasičská zbrojnice pro jednotku dobrovolných hasičů Jeseník. Rada města schválila smlouvu o dílo, realizaci další z investičních priorit nestojí nic v cestě.

Máme radost za celou jednotku, a taky se nám líbí zkoncentrování profesionálních hasičů i těch dobrovolných v zóně Za Podjezdem. Teď ještě aby tam Kraj postavil základnu pro zdravotnickou záchranku a máme to v Jeseníku 'all inclusive'.

Foto (zdroj): SDH Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.