Dobré zprávy nejen z CHKO Jeseníky

12.07.2020

Slova z písně Jana Wericha "...ten umí to a ta zas tohle a všichni dohromady uděláme moc..." nám někdy připomíná snažení lidí a subjektů pohybujících se kolem cestovního ruchu v Jeseníkách. Mikroregiony, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu, Správa CHKO Jeseníky, turistická informační centra... A je to obrovsky důležité pro to, aby návštěvnost regionu rostla udržitelným způsobem, aby se zvyšovala kvalita poskytovaných služeb a aby se to promítalo do ekonomické síly tohoto sektoru. Nám se zdá, že jsou teď více sladěni i řekněme tradiční názoroví oponenti 'ochranáři versus podnikatelé'. Anebo to tak bylo vždycky? ;-)
Možná to s tím nesouvisí, ale dělá nám radost, jak se Správa CHKO Jeseníky stará o turistickou infrastrukturu, čímž mimo jiné taky přispívá k atraktivitě Jeseníků a Rychlebských hor.
Třeba teď, voda poškodila lávky u Rešovských vodopádů a lidi z CHKO už to řeší. Nebo tento čtvrtek agentura převzala opravených 160 metrů povalového chodníku v národní přírodní rezervaci Rejvíz. Do třetice se členové Spolku dobrovolných strážců jesenické přírody postarali o vysekání dvoukilometrového úseku Naučné stezky Pasák, kterou najdete v okolí Branné.
Nemůžeme nepřipomenout, že všechno dobré, co se tady vykoná pro turisty, pak samozřejmě slouží i nám 'místním odchovancům'.

Foto (zdroj): Správa CHKO Jeseníky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.