Dobrá srdce Andrei Hejné

22.10.2018

Žijeme ve skvělé době. Máme se historicky nejlépe, protože neumíráme hlady, nebojujeme o život v bitvách a nekosí nás triviální nemoci. Nicméně i v tomto blahobytném čase mají někteří lidé opravu veliké starosti. To se pak v solidární společnosti otevírají srdce těch, co chtějí pomoci.
A tady vlastně začíná příběh jesenického Nadačního fondu Dobrá srdce, o jehož fungování se stará Andrea Hejná. Celé to začalo před čtyřmi lety, když se Andrea coby kreativní člověk ručně vyrábějící šperky rozhodla výtěžkem z jejich prodeje jednorázově pomoci nemocné holčičce z České Vsi. Tenhle čin dal Andrei impuls, a tak se s přítelem Petrem Pavlou opřeli do pomáhání. Od pionýrských začátků, kdy na Facebooku ručně pořádali aukce, se s Petrem dohodli na založení opravdového nadačního fondu. Dneska je z toho vyladěná továrna na dobro, ačkoli její největší dobrovolnice Andrea pokorně tvrdí, že se stále za pochodu učí. Přes Dobrá srdce putuje pomoc do rodin s nemocnými a hendikepovanými dětmi a rodičům samoživitelům v tíživé situaci. Andrea s Petrem pořádají dobročinné a sbírkové akce, provozují dobročinný e-shop a od loňského léta mají dobročinný obchod na náměstí Svobody v Jeseníku. Součástí obchůdku je i kreativní dílnička s klubíkem, kam chodí maminky s dětmi, aby si zde něco malého vyrobili.
Zapojit se do snahy Dobrých srdcí může každý z nás, třeba darováním oblečení, hraček, funkční elektroniky apod. Výtěžek z prodejů těchto darů pak putuje k těm, kteří potřebují pomoc.
Udělejte si čas, navštivte Andreu v jejím obchůdku, třeba dostanete chuť Dobrým srdcím přispět. My Andrei a Petrovi děkujeme za jejich velká srdce.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.