Dobrá práce, jesenické střední školy

27.06.2019

Jak je ten konec školního roku a studenti dostávají výuční listy, maturitní i klasická vysvědčení, chtěli bychom i my tak trochu ohodnotit střední školy, které v Jeseníku jsou. Nebude to o známkování, bude to o dobrých dojmech, které ze zdejších škol máme.
S positivJE jsme se v uplynulém školním roce setkávali poměrně intenzívně, třeba v rámci přednášek na positivJE MOTIVATORU, taky na nedávném positivJE FESTIVALU, my jsme bedlivě sledovali úspěchy studentů, angažovanost učitelských sborů a managementů škol, s desítkami studentů jsme byli a jsme v kontaktu prostřednictvím samotné platformy positivJE a můžeme směle říci, že jesenické střední školy fakt makají.
Asi je to logické a od téhle školy se to očekává - nám velmi imponují četné pronikavé úspěchy jesenického gymnázia, kde to není zdaleka jenom o robotech, je to taky o sportu, o zapojení se studentů do života školy a třeba i města, o četných individuálních i skupinových úspěších ... Ostatně mnoho zajímavých lidí, o kterých na positivJE píšeme, jsou absolventy právě našeho gymplu.
Dále nejde přehlédnout drajv, jaký aktuálně má střední škola strojní a stavební, kde je hodně cítit náklonnost k novým technologiím, které podle nás teprve dramaticky nabydou na významu. eMko do sebe investuje, eMko dnes a denně dělá první poslední pro to, aby z něj vycházeli špičkoví odborníci na dané obory.
Střední odborná škola gastronomie a farmářství se též příkladně stará o svoje žáky a třeba pobočka školy v Horních Heřmanicích se pyšní oborovým unikáty, jako je sedlář či včelař. Přijde nám, že vedení školy zdejším žákům opravdu vštěpuje do hlavy sebevědomí a odvahu. Až/jestli absolventi docení zde nabyté vzdělání, mohou s ním dosáhnout velikých úspěchů.
A protože zdejší cestovní ruch je a bude důležitým zdrojem příjmu regionu, je také role Hotelové školy a Obchodní akademie Jeseník zásadní. Škola jde po odborných dovednostech svých studentů, fajn je také orientace na Polsko jako trh.
Pro positivJE je mladá generace vlastně největší téma a půjdeme se školami do každé spolupráce, která zvýší naději, že zde mladí budou zůstávat anebo se sem budou vracet.
Paní ředitelko, páni ředitelé, dobrá práce.

Foto (zdroj): archiv Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.