Do školství na Jesenicku šlo 92 milionů

04.08.2022

Nevadí, že o letních prázdninách se školou nedáme pokoj? Možná je právě o to více času mrknout na to z nadhledu a třeba si říct "To jsme dobří.".

Právě na konci školního roku si tohle mohli říct všichni ti, kteří se v posledních devíti letech jakkoli zapojili do aktivit platformy Vzdělávání Jesenicko. Ta stojí za utracením skoro 92 milionů korun ve zdejším vzdělávacím systému. To je přes 10 milionů každý školní rok nad rámec peněz, které školám dávají jejich zřizovatelé, potažmo ministerstvo školství. Jde převážně o evropské peníze, které dělají přesně to, na co jsou určeny, pomáhají snižovat naši ztrátu na vyspělejší evropské země.

Za tyhle peníze se odehrály tisíce kvalitnějších vyučovacích hodin, stovky pedagogů podstoupily rozšiřující vzdělávání, desítky ředitelek a ředitelů absolvovaly důležitá společná setkání... a vůbec proběhlo mnoho aktivit a projektů zvedajících úroveň školství na Jesenicku.

Pozitivní, co k tomu říká vedoucí Vzdělávání Jesenicko Jiří Hrubý: "Drtivá většina aktivit je financována z evropských fondů..., na druhou stranu řada z nich je udržitelných i bez těchto peněz a hodně s tím pomáhají obce,". Je dobré vědět, že zřizovatelé mateřských a základních škol rozumí svojí roli a chápou, že ve školách pouze nesvítí a netopí.

Práci Vzdělávání Jesenicko pěkně ilustruje krátké video, které by si měli pustit minimálně všichni rodičové dětí chodících do zdejších škol.

Foto (zdroj): Vzdělávání Jesenicko

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.