Do prodeje jde kniha o Bílé Vodě od Kateřiny Tučkové

16.04.2022

Někdy se zadaří, že se malá obec z Jesenicka dostane na positivJE hned dvakrát za týden :-) Ale teď s knihou Kateřiny Tučkové i s úterním článkem o starostovi Kociánovi jsou to naprosto zasloužené důvody.

Brněnská spisovatelka je tím vyhlášená, přípravě každého nového románu věnuje enormní porci času - hledání v archivech, studium zdrojů, načítání historických souvislostí... To z ní dělá jednu z nejlepších soudobých českých spisovatelek. Dokládají to i prestižní ocenění, jako Magnesia Litera a Cena Josefa Škvoreckého.

20. dubna se na pultech knihkupectví objeví dlouho psaný, a ještě déle vyhlížený román o ženách, víře a zlu - Bílá Voda. Možná tu historii plus mínus znáte, je ale jisté, že Kateřina Tučková pouští do světa pečlivě napsané a na fakta bohaté dílo mapující osudy z rychlebského pohraničí až po komunisty internované řádové sestry do sběrného kláštera v Bílé Vodě. Hlavní hrdinkou románu je Lena Lagnerová, která se sem přijela skrýt před svojí minulostí.

Tou knihou si doplníte spousty bílých míst, které k Bílé Vodě máte :-o A pak budete vyhlížet, jestli i za tenhle historický román spisovatelka získá některou z literárních cen. My navíc očekáváme, že dílo zvedne zájem o Bílou Vodu jako turistický cíl, zdejší cestovní ruch by si měl "namasírovat svaly".

Foto (zdroj): Vojtěch Vlk

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.