Do Jeseníku míří světová cyklistika

23.05.2019

Rozhodně je pár oblastí, ve kterých je Jesenicko světové. Už sedmým rokem to bude platit pro silniční cyklistiku, která si v našich horách dává dostaveníčko na etapovém Závodě míru U23, tedy v pelotonu budou závodníci do 23 let (závod je pošesté součástí prestižního Nations' Cupu).
Čtyřetapové klání platí za jeden z nejprestižnějších závodů téhle kategorie a úspěch na Grand prix Priessnitz spa je jistou pozvánkou do některého z profesionálních týmů jezdících Tour de France, mladíci se tu chtějí ukázat. Od 6. do 9. června se budou prohánět po zdejších silnicích, coby fanoušků se vás to týká v pátek 7., kdy se startuje z Jeseníku a pak hlavně v neděli 9., to je start i cíl v Jeseníku, přičemž dojezd etapy je v jesenických lázních a dost možná až tam se bude rozhodovat o celkovém vítězi.
Celý cyklistický cirkus čítá 22 týmů, jež tvoří jezdci a lidé okolo nich, k tomu doprovodné vozy, desítky motorek ..., pohled na peloton je fakt úchvatný. Všichni tihle lidé tzv. ochutnají Jeseníky (závodníci hodně syrově), to je přece perfektní příležitost pro reklamu. Všichni, kteří zajišťujete chod akce, makejte, ať je to organizačně na jedničku, vy nezúčastnění alespoň přijďte zafandit k trati, je to ojedinělá příležitost vidět světový profi sport zblízka.
Pochvala od nás pořádající Jesenické Cyklistické a od jejího šéfa Jaroslava Vašíčka pro změnu slova díků všem zainteresovaným, za spolupráci na přípravách, takže Priessnitzovým lázním, městům a obcím, Policii ČR, dobrovolníkům ... Všichni spokojení, paráda.
Jo, českým želízkem pro TOP 10 by měl být Karel Vacek, naše dresy v pelotonu nepřehlédnete.

Foto (zdroj): Jan Brychta

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.