Devět nápadů si to v Jeseníku rozdá o peníze na realizaci

07.09.2023

Městský projekt Tvoříme Jeseník, v němž se co dva roky rozděluje milion korun na vybudování nápadů veřejnosti, se už dostal do všeobecného povědomí občanů Jeseníku. Svědčí o tom množství podaných návrhů a potvrdí to určitě i zájem o říjnové hlasování o ty nejlepší.

Víme, jakých devět občanských záměrů postoupilo do finále, už nyní můžete promýšlet, kterému dáte hlasy pozitivní a kterému negativní, protože přesně tak hlasování v participativním rozpočtu Tvoříme Jeseník funguje.

Číslo 1 - Lavička sblížení - úsměv vzbuzující lavička, jejíž unikátní zešikmení způsobuje, že lidé na ní sedící se k sobě tulí, aniž by pro to cokoli udělali :-) Návrh Lucie Musialové má odhadované náklady 50tis. korun.

Číslo 2 - Výměna laviček v ulici U Kasáren - nevzhledné a poškozené lavičky by chtělo podle navrhovatelky Marie Staré vyměnit.

Číslo 3 - Modulární pump track - do Smetanových sadů instalovat dráhu pro jízdu na kole, koloběžce, odrážedle, jako další impuls k pohybu v největším městském parku. Navrhovatel Rosťa Brokeš odhaduje náklady na 350tis. Kč.

Číslo 4 - Výměna laviček na Sládkově ulici - další místo říkající si o nové lavičky, tvrdí přihlašující Monika Blandová.

Číslo 5 - Chytré krmítko pro ptáky na náměstí Svobody - krmítko umí kromě servírování potravy díky instalované kameře přenášet dění na něm. Zvládne rozpoznat přes tisíc druhů ptáků, takže online sledující divá ví, jaký ptáček si právě dává do zobáku. Má to stát kolem 15 tisíc.

Číslo 6 - Discgolfový koš - zase Smetanovy a další pohybová aktivita. Navrhovatel Tomáš Zachara sází na to, že lidé stále více hledají různé rekreační aktivity.

Číslo 7 - Hřiště v parku na náměstí Hrdinů - opakovaně se objevující místo hodné pozornosti radnice, jak potvrzuje i návrh Mishy Dutkové na další herní prvky.

Číslo 8 - Stín pro dětské hřiště na Lipovské - pořídit kvalitní stínící plachtu nad pískoviště a lavičky navrhuje Markéta Kaniova, náklady tipuje na 109 tisíc.

Číslo 9 - Odpočinkové místo v ulici V Oblouku - nové záhony jsou fajn, teď tam ještě pořídit reprezentativnější prostředí k odpočinku, navrhuje Dagmar Janků. Náklady by podle ní mohly činit asi 350 tisíc Kč.

U prvních tří návrhů příslušné odbory města ještě posuzují drobné detail. Už teď se ale dá gratulovat autorům finálové devítky a rozhodně se má poděkovat všem, kteří věnovali energii podání návrhu, byť nakonec nebyl shledán proveditelným.

Sledujte městská média, hlasování bude spuštěno 9. října.

Foto (zdroj): Tvoříme Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.