Děti Wormovi se svou pomocí chudým dětem na TV Nova

25.06.2021

Úkolem školy a rodičů je dětem vedle tvrdých znalostí vštěpovat i něco jako hodnoty a zásady. Právě tohle se potkalo v rodině Wormových, kde nejprve Ráchel, kterou později doplnil mladší brácha Jáchym, vznikla spontánní myšlenka zapojit se do aktivity světové organizace Mary's Meals. Ta zajišťuje jídlo a vzdělání dětem v chudých zemích.

Páťačka Ráchel přinesla kasičku do své Montessori třídy ve Vápenné, třeťák Jáchym udělal to samé na ZŠ Jeseník. Se spolužáky vybrali částku, která pokryje náklady na jídlo pro 3 děti na celý školní rok.

Tenhle příběh vzorové inspirace hned na dvou školách přilákal pozornost TV Nova. Ta přijela do Jeseníku natočit reportáž, jíž bylo možné shlédnout ve včerejších Televizních novinách a vy si ji můžete pustit na tomto linku, začíná v čase 35:15.

Rodiče Wormovi nám dělají radost, pan otec Filip řediteluje ZŠ Česká Ves, maminka Bára učiteluje na jesenické základce, rozhodně jsou to lidé na svých místech, protože jsou součástí určité regionální evoluce vzdělávání na Jesenicku.

Foto (zdroj): ZŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.