Děti na Jesenicku dostávají eko průpravu

06.03.2021

Konkrétně teď se na školách bohužel nic neděje, ale když v nich jsou žáci, ve většině těch z okresu Jeseník lze zaregistrovat nápadnou vstřícnost vůči ekologické výchově dětí, protože to jejich zodpovědnost ovlivní, jak čistou Zemi tady budeme mít za 10 20 let.

Mateřské, základní a střední školy na Jesenicku jsou zapojeny do programu Recyklohraní, jež děti seznamuje s něčím tak důležitým, jako je sběr a třídění odpadů. Jde se na to přes informovanost, budování návyků, hraní si i přes praktické úkoly.

Aby byl projekt zábavný a udržitelný, má jedno nosné téma - sběr použitých baterií a drobného elektrozařízení. Tímhle způsobem se po Česku jen v loňském roce vybralo přes 87 tun vybitých baterií, což po recyklaci znamená asi 56 tun zachráněných surovin, jako jsou železo, nikl, měď, stříbro...

V našem regionu jsou do akce zapojeny tyhle školy: ZŠ a MŠ J.Schrotha Lipová-lázně, ZŠ a MŠ Kobylá nad Vidnávkou, ZŠ a MŠ Písečná, ZŠ a MŠ Stará Červená Voda, ZŠ a MŠ Supíkovice, ZŠ Česká Ves, ZŠ Zlaté Hory, ZŠ Žulová, ZŠ a MŠ Bělá pod Pradědem, ZŠ Jeseník Fučíkova, Odborné učiliště a Praktická škola Lipová-lázně, Gymnázium Jeseník, Střední odborné škola gastronomie a potravinářství Jeseník a Střední průmyslová škola Jeseník. Tam všude začínají s eko základy, aby se generace dnešních dětí mohly výrazněji opřít do vyššího levelu udržitelnosti - cirkulární ekonomiky. Těšíme se na to.

Foto (zdroj): Recyklohraní

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.