Dejte dětem lyže, zamilují si Jeseníky

17.01.2019

Jednou z podmínek, abyste to tu měli rádi, myslíme si, je mít rád zdejší zimu. Přežít dlouhé zimní měsíce na Jesenicku kromě jiného znamená provozovat nějakou zimní zábavu. Sjezdovky, běžky, mushering, skialpy, otužování v ledové vodě, stavění soch ze sněhu apod.
Začít se má co nejdříve, už od dětí. Výborná příležitost se vám naskytne v úterý 22. ledna, kdy do Horní Lipové zavítá dětský republikový seriál v běhu na lyžích 'Lyžuj lesy' https://www.lyzujlesy.cz/, který sem pod patronací Fenix Ski Teamu přivede hlavní sponzor akce, Lesy ČR.
Co je hlavní, že je závod pro děti ze základních škol (1.-9. třída) a hlavně je otevřen pro všechny nelyžaře. Ti si mohou zapůjčit kompletní výbavu od lyžařského oddílu a vyzkoušet si tento krásný a pro Jeseníky typický sport zdarma.
O výsledky nejde vůbec, jde o to, přivést k zimnímu sportování další a další zájemce. Jestli se z toho urodí noví závoďáci pro Fenix Ski Team, bude bonusem. Zdejší odchovanec Adam Fellner, toho času účastník Světového poháru na lyžích, je patronem závodu, jistě s ním budete moci dát řeč, vyfotit se s ním ...
Pokud se vám běžky nejeví jako to nejlepší, vemte svoje děti aspoň na boby, ať nám pak po škole neutíkají do teplých krajin, my je na Jesenicku budeme potřebovat.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.