DATA: Koho jsme si na Jesenicku zvolili

26.09.2022

Tak jo, už se ví, kdo bude následující 4 roky řídit města a obce na Jesenicku. Zřejmě i teď probíhají horečnatá jednání mezi vítěznými subjekty a skloňují se jména příštích starostek a starostů. V některých obcích to při sobotním sčítání bylo na pohodu a de facto jen zkopírování dosavadního rozložení sil, jinde to bylo drama do posledního hlasu, no a na několika místech se vedení obcí dost významně obmění, jakkoli povolební koalice se teprve tvoří.

Volební účast za celý okres byla 46,67 %, to je 14 339 odevzdaných obálek (194 127 hlasů), hlasováním úspěšně prošlo 67,38 % mužů a 32,62 % žen. Průměrný věk zastupitele činí 49,48 let.

Nejstarším zastupitelem byl zvolen Bohuslav Podsedník (75 let) v Bílé Vodě, nejmladšími zastupiteli jsou dvacetičtyřletí Tereza Vodáková v Jeseníku a Jan Zetocha z Vlčic.

Nejdisciplinovanější obyvatele mají v Ostružné, volilo 75,71 %, Staré Červené Vodě 66,06 % a Kobylé nad Vidnávkou 64,60 %. Nejméně lidí hlasování přilákalo v Bílé Vodě 36,36 %, Zlatých Horách 40,03 % a Jeseníku 41,42 %.
Jak to v obcích dopadlo a jaké je složení všech 24 zastupitelstev, rozebíráme níže.

BĚLÁ POD PRADĚDEM
Volby dopadly následovně:
ZA ROZVOJ A PROSPERITU OBCE 29,30 %
SNK 2022 41,45%
SNK - Bělá s budoucností 26,11 %
Občanská demokratická strana 3,13 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Ťulpíková Vlasta, Rudolfová Irena, Ťulpík Jan, Kadláčová Kateřina, Neugebauer Radomír, Kučák Petr, Kružík Miroslav, Doupovcová Gabriela, Lapčík Jan, Ivanová Zuzana, Klementová Tereza, Neugebauer Robert, Kriegisch Helmut, Jelínek Josef, Mušec Zdeněk.

BERNARTICE
Volby dopadly následovně:
KDU-ČSL 28,97 %
SDRUŽENÍ PRO OBEC 4,44 %
SDRUŽENÍ SPOKOJENÝCH OBČANŮ 21,28 %
Občanská demokratická strana 19,51 %
Česká strana sociálně demokratická 11,77 %
Hasiči Bernartice 14,03 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Chromík Aleš, Osmančík Dalibor, Záhorský Marek, Vrtek Antonín, Michalík Ladislav, Vrtková Radka, Ptáček Libor.

BÍLÁ VODA
Volby dopadly následovně:
SNK Bílá Voda 100 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Kocián Miroslav, Precub Dorin, Tesař Antonín, Romankiewicz Michaela, Luchian Danut, Blahník Otakar, Vrána František, Podsedník Bohuslav, Michálka Miloslav.

ČERNÁ VODA
Volby dopadly následovně:
NK Černá Voda 61,17 %
Hasiči za obec 38,82 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Beťák Zdeněk, Kadlec Jan, Nečesal Vladimír, Ševčík Mojmír, Javorek Zdeněk, Škodíková Jana, Bártek Vratislav, Bártková Dáša, Sedlák Daniel

ČESKÁ VES
Volby dopadly následovně:
Naše obec 50,71 %
ČESKOVESÁCI 38,39 %
KDU-ČSL 10,90 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Mudra Petr, Bouchal René, Černěnko Jiří, Grešáková Iveta, Michálek Roman, Chorváthová Kateřina, Kuncová Helena, Štětka Jiří, Kubala Karel, Marcinov Petr, Kudlička František, Komínková Jana, Žáková Alice, Kudrna Petr, Novotná Monika

HRADEC-NOVÁ VES
Volby dopadly následovně:
Hradec-Nová Ves 34,11 %
NEZÁVISLÍ Hradec-Nová Ves 2022 16,71 %
Za spokojené občany Hradce-N.V 33,06 %
NEZÁVISLÍ 16,12 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Stejskal Pavel, Šula Radek, Míček Pavel, Mrnůštík Pavel, Baier Tomáš, Havelka Josef, Šoltys Miroslav

JAVORNÍK
Volby dopadly následovně:
SNK Evropští demokraté 19,95 %
Občanská demokratická strana 9,37 %
OBČANÉ PRO MĚSTO 22,64%
Česká str.sociálně demokrat. 1,62 %
ANO 2011 26,42 %
PRO OBČANY JAVORNICKA 7,00 %
Javorník, náš domov 12,99 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Jura Jiří, Horáčková Kováříková Jaroslava, Konečná Ivana, Richter Petr, Votava Václav, Karešová Irena, Matuška Jakub, Richterová Jitka, Mimrová Sieglinde, Tvarůžka Valentin, Daniel Lukáš, Zelenka Ivan, Zourek Antonín, Rychlý Milan, Stibor Jaroslav

JESENÍK
Volby dopadly následovně:
Nezávislí - Jeseník 7,85 %
Jeseničtí 2022 13,36 %
Jeseník srdcem 30,76 %
Hnutí ANO a ČSSD 23,29 %
PRO JESENÍK 17,59 %
SPOLEČNĚ 7,14 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Táborský Miroslav, Jelínek Jiří, Ponechalová Dagmar, Šarman Jiří, Blišťanová Zdeňka, Kaderka Roman, Seidlerová Martina, Vlazlo Tomáš, Grosičová Bráblíková Romana, Vodáková Tereza, Dvořák David, Konvičková Jana, Juráš Jiří, Sukupová Vendula, Kocuba Vít, Věstinský Lubomír, Urban Václav, Macík Tibor, Jedličková Eva, Kuba Radomír, Procházka Petr

KOBYLÁ NAD VIDNÁVKOU
Volby dopadly následovně:
KOBYLÁ - obec pro všechny 9,48 %
BUDOUCNOST NAŠÍ OBCE 8,92 %
NAŠE OBEC 21,67 %
SPOKOJENÁ OBEC 9,81 %
KDU-ČSL 11,03 %
NOVÁ VOLBA PRO KOBYLOU 39,08 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Hadwigerová Michaela, Jochmannová Zuzana, Pastyříková Lenka, Hendrych Jan, Herzigová Zdeňka, Rybáriková Miroslava, Kvita Ladislav, Kurková Helena, Rybárik Petr

LIPOVÁ-LÁZNĚ
Volby dopadly následovně:
Změna 5,38 %
Občanská demokratická strana 20,61 %
Nez. kandidáti pro Lipovou 12,63 %
Pod Šerákem 7,60 %
Lipovská iniciativa 5,48 %
NAŠE LIPOVÁ 11,69 %
Komunistická str.Čech a Moravy 3,14 %
Změna pro Lipovou 33,48 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Sóky Gejza, Žmolík Lubomír, Zapletalová Alice, Gurka Vlastimil, Kafková Jana, Blaník Jaroslav, Jati Dalibor, Šantrůček Vladimír, Havrila Roman, Kania Filip, Bubíková Eva, Havrila Michal, Navrátilová Lenka, Sikora Jiří, Hynarová Petra Ing.

MIKULOVICE
Volby dopadly následovně:
Komunistická str.Čech a Moravy 16,01 %
Sdružení NAŠE OBEC 27,17 %
Česká str.sociálně demokrat. 7,02 %
NEZÁVISLÍ 14,25 %
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 18,37 %
KDU-ČSL 17,19 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Opravil František, Štiak Pavel, Pokorný Josef, Pastrňáková Pavlína, Plašilová Pavlína, Ostrá Marta, Klimčiková Hana, Krajčíková Iva, Dostová Jurníková Drahomíra, Šťastný Roman, Macháček Pavel, Zrník Richard, Šimík Jiří, Dvořák Petr, Bauerová Adéla

OSTRUŽNÁ
Volby dopadly následovně:
Pro Ostružnou 19,80 %
Sdružení nezávislých kandidátů 19,09 %
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 61,10%
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Kročák Jiří, Talpa Miloš, Roušal Roman, Miščík Adam, Balatková Gabriela, Janeček Miroslav, Jatiová Nikol

PÍSEČNÁ
Volby dopadly následovně:
ZA SPOKOJENÉ OBČANY 70,82 %
SNK Studený Zejf a Chebzí 29,18 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Brašíková Dana, Konečný Jan, Kudelka Martin, Pažout Aleš, Pessel Kamil, Rajská Jana, Rupa Pavel, Hamšíková Jana, Juránek Michal, Tazbírková Monika, Černý Robert, David Jan, Vašinová Marcela, Hlavatý Miroslav, Guzej Filip

SKOROŠICE
Volby dopadly následovně:
KDU-ČSL 28,42 %
PRO KRÁSNOU OBEC 56,41 %
Komunistická str.Čech a Moravy
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Andělová Ludmila, Paschkeová Helena, Bandík Martin, Filo Libor, Solodujev Vladimír, Brezniaková Emilie, Hutník Jan, Kadlec František, Jedlička Jaromír, Niko Michal, Zatloukal Marek, Lattenberg Tomáš, Solodujevová Ema, Bednárská Zdeňka, Dřevojánek Jaroslav

STARÁ ČERVENÁ VODA
Volby dopadly následovně:
Tady jsme doma 26,26 %
Za naši obec 10,18 %
NEZÁVISLÍ - STARÁ ČERVENÁ VODA 42,83 %
STARÁ ČERVENÁ VODA - NÁŠ DOMOV 7,02 %
SNK PRO ROZVOJ OBCE 13,71 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Danilko Pavel, Reinold Manfred, Burďáková Pavlína, Distler Martin, Maceček Jan, Frencl Miroslav, Juhaňák Miroslav, Nýdrle Pavel, Vičar Michal

SUPÍKOVICE
Volby dopadly následovně:
SNK občanů Supíkovic 12,09 %
Kandidátka občanů Supíkovic 39,66 %
Starostové a osobn. pro Moravu 21,36 %
ANO 2011 13,13 %
NEZÁVISLÍ 13,76 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Hečková Radka, Bican Roman, Mašková Hana, Bračík Stanislav, Šafář Pavel, Strapková Eva, Jakubová Kateřina, Hájková Miroslava, Strapek Tomáš

UHELNÁ
Volby dopadly následovně:
PRO ŽIVOU OBEC 53,34 %
Pro Uhelnou 37,02 %
SNK OBCE UHELNÁ 9,64 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Hořava Zdeněk, Procházka Ladislav, Grajová Ivana, Motyčák Jiří, Machálková Hana, Husovská Milena, Líbal Jiří, Velikovský Vladimír, Galová Pavlína

VÁPENNÁ
Volby dopadly následovně:
TOP 09 24,55 %
NOVÁ VOLBA PRO VÁPENNOU 2022 16,58 %
KDU-ČSL 3,55 %
Hasiči Vápenná 2022 6,48 %
SNK Vápenná 2022 25,34 %
PRO VÁPENNOU SPOLEČNĚ 13,66 %
Komunistická str.Čech a Moravy 9,84 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Hannig Leoš, Nosek Martin, Vavračová Andrea, Vrána Martin, Frančák Roman, Šubrt Martin, Frančáková Zdeňka, Toman Jiří, Profous Zdeněk, Koryťák Ladislav, Macura Roman, Stolariková Monika, Vrána Libor, Mžourek Petr, Adam Zdeněk

VELKÁ KRAŠ
Volby dopadly následovně:
KRAŠ 2022 17,19 %
SPOLEČNĚ 18,64 %
Malé hnutí z Velké Kraše 13,14 %
Krašáci pro Kraš 29,16 %
PRO KRAŠ 21,87 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Dubovan Tomáš, Rybová Zdeňka, Šulák Martin, Zapletalová Šárka, Novosad Jan, Šerý Josef, Vodička Jiří, Paleček Radek, Harazinová Tereza

VELKÉ KUNĚTICE
Volby dopadly následovně:
SNK pro obec krásnější 61,23 %
PRO VŠECHNY 38,77 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Knotek Vladimír, Neumann Jiří, Honelová Sylva, Vaňková Kateřina, Šarman Patrik, Heřmánek Jiří, Glac Radomír

VIDNAVA
Volby dopadly následovně:
VOLBA PRO VIDNAVU 53,74 %
Česká str.sociálně demokrat. 24,68 %
ŽENY PRO VIDNAVU 21,58 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Haderka Kamil, Kačora Rostislav, Vlčková Jitka, Holomek Zdeněk, Paleček Kamil, Hýbl Stanislav, Janků Josef, Machů Monika, Janyšová Šárka, Švajková Marcela, Pavličík Zdeněk, Dvořáček Martin, Mrvová Bronislava, Šubrtová Alena, Horníčková Jana

VLČICE
Volby dopadly následovně:
Občané Vlčic 27,34 %
Za rozvoj obce Vlčice 72,66 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Zetocha Jan, Fojtek Josef, Schreiberová Vendula, Schreiber Martin, Staníková Iva

ZLATÉ HORY
Volby dopadly následovně:
Komunistická str.Čech a Moravy 4,59 %
KDU-ČSL 5,98 %
"NEZÁVISLÍ 2022" 27,92 %
Zlaté Hory - Náš domov 16,94 %
"Za spravedlivější Zlaté Hory" 7,22 %
Česká str.sociálně demokrat. 3,94 %
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 11,25 %
SPOLEČNĚ PRO ZMĚNU - SPZ 2022 11,32 %
ZA ZLATOHORSKO 10,85 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Začal Vladimír, Rác Milan, Kořenek Antonín, Hořelicová Marta, Mocka Vojtěch, Tománek Jiří, Šebek Robert, Kamler Rostislav, Zbožínková Jarmila, Staněk Stanislav, Kozel Jiří, Kudela Aleš, Petreková Anna, Bobko Pavel, Procházka Jan

ŽULOVÁ
Volby dopadly následovně:
Za prosperitu, rozvoj města 29,19 %
Komunistická str.Čech a Moravy 12,48 %
HASIČI ŽULOVÁ 22,80 %
Žulová - Město pro všechny 14,84 %
Pro občany 20,69 %
Složení zastupitelstva vypadá takto:
Trsťan Radek, Slámka František, Kouřil Petr, Krčmář Daniel, Švardala Pavel, Pohajdová Jana, Opršal Jaroslav, Mrázek Petr, Kusýn Milan, Bartošová Vladimíra, Harbichová Jana, Vylíčil Petr, Jehlička Pavel, Bilik Kamil, Skřítek Petr

Gratulujeme všem novým zastupitelkám a zastupitelům a těšíme se na drajv, s jakým se pustí do práce.

Made in Jesenicko © 2022 positivJE. Všechna práva vyhrazena.