Danuše Nerudová a 4 experti budou diskutovat se starosty Jesenicka na positivJE FESTIVALU

19.09.2023

I pátý ročník positivJE FESTIVALU bude mít stejný cíl, přinést do Jeseníku především inspiraci a povzbuzení. Mezi lídry v podobě starostů, ředitelů škol a šéfů firem je hodně těch, kterým není budoucnost Jesenicka jedno. Pro ně to děláme, abychom jim vlili do žil další elán.

První den konference 21.11. rezervujeme starostkám, starostům, radním, zastupitelům a aktivním občanům, v panelové diskusi se spolu s nimi budeme věnovat regionálnímu rozvoji a vylidňování Jesenicka. S přítomnými odborníky budeme nahlas přemýšlet, jak z každé jedné obce, potažmo regionu, můžeme společně dělat perspektivnější a bohatší místo pro život.

V historických prostorách Rytířského sálu Vodní tvrze bude připraveno nejméně pět hostů soustředěných ten večer výhradně na náš kraj. Účastníci konference se mohou těšit na názory uznávaného sociologa s nápadně vřelým vztahem k Jesenicku, brněnského Stanislava Bilera. Tak trochu zastupovat hlas vlády směrem k pohraničí bude poslanec Parlamentu České republiky za Jesenicko Michaele Kohajda. Expertní pohled na rozvoj Jesenicka přidá zdejší rodák, jinak ekonomický geograf Univerzity Karlovy Viktor Květoň. Potřebnou dávku praxe do diskuse vnese úspěšný starosta úspěšné obce Trojanovice Jiří Novotný. Nějaké recepty na odcházení mladých doufáme uslyšíme od ekonomky Danuše Nerudové, která se do Jeseníku připojí živě z Prahy.

Moc se těšíme, až uvidíme 24 starostek a starostů z Jesenicka na jednom místě a doufáme, že sebou přivedou i své místostarosty, ať je z panelu Smart region co nejvíce know-how absorbováno ve prospěch budoucnosti okresu Jeseník.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.