Dalším motivátorem na GymJes byl jeho absolvent Marek Pavlík

03.11.2023

V létě jsme psali o Marku Pavlíkovi, který se vrátil z Brna do Jeseníku, a přitom si udržel zajímavou kariéru v Siemensu. Jako technik zprovozňující parní turbíny po celém světě byl pro svého zaměstnavatele natolik důležitý, že ten než by o něho přišel, mu raději vyšel vstříc s úpravou pracovní náplně. Ubylo výjezdů a Marek chod turbín hlídá vzdáleně a tu a tam někam vyjede.

Přijde nám užitečné právě tyhle návraty do rodného kraje ukazovat, protože by jich mohlo být víc. Dokonce očekáváme, že se změnami na trhu práce jich logicky bude víc a víc.

Pozvali jsme Marka na jeho domovskou střední školu – Gymnázium Jeseník, aby studentům prozradil, jak se mu to všechno povedlo. Děckám se muselo dobře poslouchat, že host 24. positivJE MOTIVATORU při vysokoškolských studiích nebyl žádným premiantem, vlastně chvílemi docela hazardoval. Vždycky se ale včas vzpamatoval a všechny potřebné zápočty a zkoušky dal. A taky měl štěstí na lidi, kteří ho v pravou chvíli dobře nasměrovali.

Během jeho přednášky si gymnazisti střihli i malé okénko do fyziky, když jim Marek detailněji představil, jak funguje parní turbína a co je to za sílu. Sílu, za jejíž chod je zodpovědný, a to mu umožnilo strávit týdny a měsíce v zahraničí. Perličky z výjezdů do Jižní Koreje, Ománu, Velké Británie, Švédska, Německa či Francie u studentů rezonovaly nejvíce.

Marek musí být příjemný společník u piva, "historek z natáčení" má spousty. Nalaďte si nejnovější díl MOTIVATORU, ať pyšného tátu, co nově zapouští kořeny v Ondřejovicích, lépe poznáte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.