Další úspěch Dechového orchestru mladých

19.02.2020

Pozorný čtenář positivJE ví, že mnoho z těch, o nichž tady píšeme, ve svém životopise má v kolonce 'volný čas' navštěvování Základní umělecké školy Jeseník. Jakýkoli obor, na jakékoli úrovni, ale ZUŠka prostě je magnetem na talentované lidi. Rovnou 58 takových muzikantů coby členů úspěšného Dechového orchestru mladých reprezentovalo Jeseník o uplynulém víkendu v Praze, kde proběhla mezinárodní hudební soutěž.
Pod dirigentskou taktovkou Tomáše Uhlíře a Milana Domese zahrál jesenický soubor, jehož historie sahá do roku 1971, náročnému publiku, a ještě náročnější porotě. I v národním měřítku jde o výjimečný orchestr se spoustou festivalových účastí, získaných ocenění, absolvovaných zahraničních turné... a i na 22. mezinárodním festivalu dechových hudeb bral ve své kategorii 'vyšší třída' zlaté pásmo, což pro neznalé je obdoba zlaté medaile.
Víme, každý kdo soutěží, chce vyhrávat, jenže nám imponuje ještě jiný rozměr tohoto orchestru. My asi nejvíce oceňujeme to, že v téhle partě vyrůstají lidé, kteří vědí, že pro úspěch se musí pracovat-trénovat. Lidé, kteří chápou, že síla je v tom týmovém výkonu. Lidé, kterým je jasné, že když se táhne za jeden provaz, přichází kýžené výsledky, zde často spojené s cestováním do zahraničí, což muzikanty obohacuje hudebně i lidsky. Taková zkušenost se bude hodit vždy a zdaleka nejen při hraní na hudební nástroj.
ZUŠko, děláš to dobře, nech si dařit.

Foto (zdroj): archiv ZUŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.