Další rok s úspěšnými Jeseničáky

31.12.2021

Od 1. ledna 2018 na positivJE píšeme pozitivní zprávy o Jesenicku a ani po čtyřech letech se nic nemění na naší motivaci hledat v tomhle fajn koutu Česka den co den to dobré. Souhlas, někdy jsou to maličkosti, někdy jsou to zprávy dobré jen pro pár čtenářů, ale upřímně se snažíme.

Za tu dobu víme docela přesně, že nejraději čtete o šikovných lidech, kteří mají k Jesenicku nějaký vztah. Buď se tady narodili anebo se sem přistěhovali. A buď tady žijí a jsou pro Jesenicko posilami anebo se odstěhovali a jsou pro Jesenicko reklamou.

V roce 2021 jsme napsali o sedmi desítkách lidí, z nichž o 50 naprosto poprvé. To chceme zdůraznit, přestavili jsme vám PADESÁT zajímavých lidí. To je přeci skvělý důkaz o tom, že tenhle kraj umí generovat úspěšné lidi.

V roce 2021 jste se dočetli o sportovcích - např. hráč pokeru Petr Kuběnka, fotbalista Slavie Praha Petr Ševčík, kulturista Pavel Kostorek, běžkyně Lucie Ditmarová aj. Přestavili jsme kreativní lidi, jako třeba jsou: truhlář Honza Mareček, zakladatelka značky Doke Petra Joanidu, módní návrhářka Tereza Koukalová, designéři Pavel Masopust a Roman Kvita. Na našich stránkách jste si přečetli o lidech pracujících v zajímavých společnostech, kam určitě řadíme Kubu Tejchmana z pivovarnické skupiny ABInBev v Belgii, Dana Klotze pracujícího v Praze pro americký Specialized, Ladu Grigárkovou ze Slevomatu, Viktora Květoně z Univerzity Karlovy, ale zmínku jsme přinesli i o těch, co se přímo podílejí na současném lepším Jesenicku, jako to platí u Petry Šošolíkové z Naturfyt BIO, Pavlu Rušarovi z Vlastivědného muzea Jesenicka, Veronice Mlejnkové z Chaty Jiřího na Šeráku, Tomáši Hradilovi (Brontosaurus)... Moc rádi jsme vám přinesli příběhy některých zajímavých podnikatelů, jakými jsou kavárník Martin Manů (kavárna Vinckovo), výrobce nealko drinků Filip Donée (Yeahrba), dýmkař Marian Hefka (Čajbar Pangea), Šimon Šimík (Manopu). A podali jsme pár svědectví o tom, že Jesenicko si lidé vybírají i jako novou adresu pro život, že Michale Knotku (freelancer), Hanko Doláková (Univerzita Palackého), Heleno Šimíková (Helehlína), Martine Petrásku (Slezská univerzita), Veroniko Bláhová (SPŠ Jeseník) a další. A to nám věřte, že na pěknou řádku lidí se ještě nedostalo. To je na tom vlastně to nejpozitivnější, že nás čeká tolik seznámení a rozhovorů se zajímavými adepty, moc rádi o nich napíšeme příští rok.

Jo a vám čtenářům děkujeme za přízeň, baví nás pro vás psát :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.