Další ocenění práce Martiny Seidlerové, tentokrát je to Křesadlo 2022

17.12.2022

Ocenění 'Křesadlo' jako symbol, že jeho držitel pomáhá vykřesat pomyslné jiskřičky naděje v lidství, předává každý rok Nadace Hestia. Hledá všední hrdiny, díky nimž je tenhle svět o trochu lepším místem. V Jeseníku snad každý ví, že díky Martině Seidlerové a jejímu Spolku Sudetikus je naše město, náš okres, lepším.

Začalo to farmářskými trhy s pěti stánky a podívejte se na Jesenické trhy dnes. Díky Sudetiku město Jeseník patří mezi jedny z prvních organizátorů světového dne jednodenních restaurací - slavnosti Restaurant Day. Díky tomuto spolku bylo znovu zprovozněno letní divadlo, vznikla městská rada studentů, koná se festival Je/snění... To všechno proto, že Martinu Seidlerovou baví propojovat lidi a vtahovat je do aktivit, díky nimž se sami stávají autory příběhu města a regionu.

Působení Spolku Sudetikus pozitivně ovlivňuje život celého Jesenicka. A právě za tenhle přínos Martina čerstvě získala krajskou cenu Křesadlo 2022 a je to ocenění zatraceně zasloužené. A patří každému, kdo Martině pomáhá.

Foto a vido (zdroj): Křesadlo 2022

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.