Další lokální vánoční dárky 'JESENÍKY - originální produkt'

05.12.2019

Tam v Praze nám to všichni závidí, jakou soudržností se vyznačuje Jesenicko. Teď je tu další příležitost, jak můžeme potvrdit, že to sedí.
Sama Asociace regionálních značek uvozuje svoji jesenickou podznačku 'JESENÍKY - originální produkt' následovně "Táhlé zaoblené hřebeny, hluboká údolí řek, zaříznutá v lesnatých stráních. Region květnatých luk a zelených pastvin, na nichž se poklidně pasou stáda ovcí a skotu. Drsná a zároveň romantická příroda. Tvořivost místních lidí i bohatá nabídka služeb - to je jedinečnost Jeseníků, nejvyššího pohoří Moravy.". A právě teď tahle certifikační autorita vydává aktualizovaný katalog výrobků a služeb splňujících klíčová slova jako 'zdejší', 'lokální', 'regionální', 'jesenický', 'kvalitní', 'místní'... všechny produkty se mohou stát skvělým vánočním dárkem. Dárkem, jímž se hrdě přihlásíte ke svému původu, zpropagujete Jesenicko, a ještě tím nejlepším možným způsobem, tj. finančně, podpoříte lokální ekonomiku.
Subjektů, u nichž můžete nakupovat, je v katalogu hodně, z těch echt místních zmíníme jenom několik - regionální knížky z nakladatelství Pavel Ševčík - VEDUTA, tkané koberce ze Zahrady 2000, skvělé sýry od Zemědělského družstva Jeseník, bylinné čaje od VS Rychleby, Pánkův med z Jeseníku, likéry a destiláty od Kyle z Bairnsfather Family Distillery, Pišlické dřevěné hračky a mnoho jiných.
Určitě si brožuru stáhněte tu a seriózně zapřemýšlejte, komu a čím jesenickým uděláte radost rodině a přátelům.
Děkujeme, že tomu ten čas věnujete.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.