CzechInvest povzbudí podnikatele na Jesenicku

28.03.2019

Žádný učený z nebe nespadl, praví jedno české přísloví a v podnikání to platí na 100 %. Můžete testovat byznys plán, měnit strategie, ladit produkt/službu, hlavní je to nevzdát. Žel, v české kotlině se na krach podnikatelského záměru hledí dost skrz prsty. A je to škoda, protože jiné moudro říká, že kdo nic nedělá, nic nezkazí, a to se potom nikam neposuneme, budeme-li to hrát jen na jistotu.
Trošku rozvířit vody by mohl Konzultační den státní agentury CzechInvest, jejíž olomoucká pobočka zavítá 9. dubna do Jeseníku. Primárně se Tým Česko, jak si výjezdní akce říká, chce nabídnout k osobním setkáním s místními (malými, středními, velkými) podnikateli, kterým by CzechInvest mohl být užitečný formou různých podpor. Týká se to zejména výrobních firem, inovativních start-upů, společností chystajících se na zahraniční expanzi nebo plánujících výzkumný projekt. Přihlásit se ke konzultaci můžete zde. Doporučujeme, sami tam jdeme ;-)
Ve stejný den se odborníci z CzechInvestu na radnici v Jeseníku potkají na semináři i s karierními poradci jesenických základních škol, což by měly být veledůležité osoby pro deváťáky, s nimiž by si měli povídat o výběru střední školy, potažmo budoucím zaměstnání. Lidé z CzechInvestu, kteří jsou s velkým českým byznysem v každodenním kontaktu, určite dokáží poradit, nasměrovat, jak a co našim teenagerům o české ekonomice prezentovat, aby se do ní zapojili na nejlepších možných místech.
Fajn, že si nás CzechInvest všímá a sdílí s našimi podnikateli svoje zkušenosti.  

Foto (zdroj): archiv CzechInvest

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.