Čtyři místní stavební firmy spojily síly, aby opravily Priessnitz

20.07.2022

Velké věci vyžadují velké plánování a hlavní budova Sanatoria Priessnitz je velká věc. Je to tak velká věc, že na opravu 2 500 metrů čtverečných fasády se musí dohodnout několik stavebních firem z Jesenicka. A to mluvíme teprve o druhé etapě z několika, během nichž se stará i nová budova dočkají komplet nové fasády a střechy.

Nás na tom baví ta spolupráce, kdy se na opravu jedné z nejdůležitějších budov Jeseníku spojí více jinak konkurenčních stavebníků, kteří se ještě před tím musí těšit důvěře investora - Priessnitzových léčebných lázní a.s.

Jak to tak v podhorské oblasti bývá, stavební sezóna je tu ovlivněná počasím, proti které navíc jde sezóna lázeňská. Proto bylo potřeba se s opravou omítek, balkónů a lodžií vejít mezi březen a červen. To se neformálnímu společenství firem v čele s generálním dodavatelem - jesenickou firmou REKONS - stavební povedlo. Na lešení se tak potkávali pracovníci od: Stavby a reality STAR z Javorníku, RAIN STAVBY z Písečné a Unistav Stavby taktéž z Jeseníku.

Zvládnutá zakázka za skoro 10 milionů dává naději, že i příští etapy proběhnout podobným scénářem. To se stavebníci vrhnou na Novou budovu, spojnici nové a staré a na zadní trakty sanatoria.

Taky jste si už všimli, že klienti jesenických lázní patři mezi ty nejlepší ambasadory Jesenicka?

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně a.s.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies