Čte ten, kdo chce na Jesenicku rozjet podnikání

30.03.2020

Možná teď stačí minuta. Minuta, na kterou se zastavíte a zamyslíte se, jaký zajímavý nápad jste v poslední době měli. Nápad, který by se dal zpeněžit.
No tak, nepodvádějte a opravdu přemýšlejte, nechce se nám věřit, že zrovna vás nic nenapadá.
Protože jestli tam v nedávné době nápad byl, doporučili bychom vám zvážit jeho sepsaní a přihlášení do soutěže Podnikavá hlava. Tu už po jedenácté pořádá Univerzita Palackého, přesněji řečeno její Vědeckotechnický park. Můžeme vás teď lákat na hlavní cenu 70 tisíc korun a kancelář v Olomouci na rok zdarma, ale přínosná by pro rozvinutí vašeho podnikatelského záměru byla už samotná účast v soutěži. Vyplnění přihlášky vás přiměje položit si ty správné otázky, pokud jde o nadějnost vašeho projektu, a že se pak potkáte se zajímavými mentory, je ten bonus navíc. Do finále postupuje 10 nápadů, všem se dostane pozornosti od poroty, která z toho vyždímá maximální potenciál a kdoví, třeba se v Podnikavé hlavě urodí něco, co na Jesenicku skvěle zafunguje. Ale klidně mějte větší ambici, chtějte podnikat v něčem, co se bude prodávat i v Olomouci a Praze a po celém Česku a v Evropě a ... I pokud máte jen lokální ambici, vás můžeme ubezpečit, že na Jesenicku není všechno, rozhodně se dají najít na trhu mezery.
Podotýkáme, že ani zdaleka nejde o soutěž výlučně pro studenty, tohle je o hledání zajímavých nápadů od kohokoli. Přihlášku najdete tady, podnikatelský plán je nutné odeslat do 18. května. Tak hodně štěstí. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.