Cool Jeseníky pro freestylery

09.02.2020

Pro někoho možná trochu usedle každou zimu oslavujeme nové běžkařské stopy, velebíme sjezdařské podmínky..., pro určitou skupinu lidí to furt není dost dobrý. To jsou ti, kteří mají ve vztahu k zimním sportům jiné preference. Běžky jsou na ně příliš pomalé a sjezdovky málo adrenalinové. Tihle sporťáci vyhledávají snowparky, kde se mohou naučit novým trikům, kde se mohou vyblbnout, možná trochu víc riskovat, no a hlavně vyplavit endorfiny.
Jeseníky nabízí i pro tyhle nadšence zajímavé podmínky. Asi nejvyhlášenějším je snowpark na Paprsku, který na jednom kilometru délky nabízí spoustu překážek a skoků, že se vyblbnou opravdu i ti nejtrénovanější freestyleři. Výhodou jsou velmi stabilní sněhové podmínky.
Na Červenohorském sedle se taky intenzívně věnují budování snowparku, však si to s rozsahem svého areálu mohou dovolit ;-) Na jižním svahu ski areálu ČHS jsou překážky a až dvanáctimetrové skoky, to už je záruka zábavy pro ty nejotrlejší.
Doporučit vám rozhodně musíme flowpark v areálu Větrný vrch na Dolní Moravě. Na sedmi stech metrech je naskládáno několik railů i složitějších překážek. Kromě toho tam najdete vyhlášenou skicrossovou trať, kde se prohání česká ski a snowboardcrossová špička. Osm kovových překážek a skoků najdete pod lanovkou U Slona, taky na Dolní Moravě.
Ve Ski aréně Karlov se pyšní skicrossovou tratí. To skiareál Kopřivná upravuje jednu sjezdovku pro snowboarďáky, které už nebaví hladká sjezdovka, ale chtějí klopenky, překážky, skoky... Šanci prověřit svoje dovednosti na prkně či triky na lyžích dostanete i ve Skiparku Filipovice, kde udržují menší snowpark.
Tak snowboarďáci, hlavně si před ježděním překážky pořádně prohlédněte, ať víte, kam letíte. Ať žijí Jeseníky!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.