Co nového u Pišliků?

29.05.2019

Už je to přes rok, co jsme na positivJE psali o úspěchu dřevěných hraček, které pod značkou Pišlik vznikají v řezbářské dílně v Nové Červené Vodě. Jde to z tuha, ale stále více a více rodičů potažmo dětí objevuje kouzlo bytelných dřevěných hraček, které životností a schopností podněcovat fantazii dítěte přináší jejich uživatelům větší radost.
Nás zajímalo, jak se Pišlický příběh rozvinul a co je v něm nového. Spolu s uměleckým truhlářem Dušanem Ingrem se Vašek snaží rozšiřovat dřevěnou rodinu ročně o 5 nových výrobků nebo doplňků. Při pohledu na pišllický e-shop jsou venku například Pišlická raketa, Pišlický koníček, taky paruka pro pišlickou panenku, originální uličnický Pišlický prak a dřevěný nůž.
Obchodní team Pišliků do toho fakt šlape, naprosto seriózně rozvíjí trhy v Česku, Polsku, Německu, Anglii, Francii a na Slovensku, e-shop ale úplně v klidu obsluhuje zákazníky třeba v Austrálii nebo USA.
Co je podle našeho gusta a co považujeme za poctivý úspěch je, že český Forbes Pišliky doporučil jako ideální vánoční dárek. To je poklona a uznání.
Že se o šíření slávy světa Pišliků stará Ivana Trojan, to určitě víte.
Jen připomínáme, že vynálezce Pišliků Václav Kvapil bude jedním z přednášejících na blížícím se positivJE FESTIVALU, jeho dřevěnou story uslyšíte živě.

Foto (zdroj): archiv Pišlik

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.