Co mohou občané Vlčic čekat od vedení obce v roce 2023

17.02.2023

Pokračujeme v kolečku po Jesenicku, přinášíme svědectví o tom, že i mále obce mají své plány a vize. Možná ne tak smělé, jako města, ale jdou do nich s vervou.

Zeptali jsme se starosty čtyřsethlavých Vlčic Josefa Fojtka, co se svými zastupiteli pro rok 2023 pro občany připravili, pokud jde o důležité investice. Vytasil se se čtyřmi záměry, z nichž každý zastupuje malinko jinou oblast a svědčí o komplexnosti, s jakou ve Vlčicích přistupují k rozvoji.

Pro obyvatele zcela zásadní je oprava nejvíce opotřebovaného úseku místní komunikace od hlavní silnice (I/60) směrem na horní konec obce. Výměna starého asfaltu za nový vypadá banálně, ale i jen 700 metrů dlouhý úsek znamená pro vlčický rozpočet zásek 3,4 milionů korun, kdyby v tom nebyla dotace, jako že bude.

Z kategorie "volnočasových" je druhá investiční akce, jíž je výměna povrchu multifunkčního hřiště, které v dolní části obce stojí od roku 2014. Jak se sportuje, tak se opotřebovává, nový povrch by měl vyjít na asi 1,4 milionů korun Kč.

Super rozvojové jsou pak pokračující práce na projektové přípravě nové zóny na bydlení v lokalitě Koupaliště.

A super udržitelné jsou pokračující práce na projektu nového přivaděče pitné vody z dolu na Hraničné a prodloužení vodovodu na Dolní Les.

Tolik nástin významných projektů, jimiž se vedení Vlčic bude bavit v letošním roce, přejeme hladký průběh a spokojené obyvatele.

Foto (zdroj): obec Vlčice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.