Cíl: vyhlídka na Rychleby z Medvědího kamene

29.06.2019

Jak jinak navnímat krásu Jeseníků a Rychlebských hor, než výletem po horách samotných. I když, videa z produkce 'Jesenických návratů' vám ten zážitek i z pohodlí domova docela zprostředkují, pořád se to nevyrovná chůzi.
Pojďme se však navnadit, kamera a komentář vás zavedou na vyhlídku s úchvatným pohledem na některé partie našeho regionu. Nechte se v krátkém videu pozvat do nejzápadnější části Rychlebských hor, na vyhlídku Medvědí kámen. Na tu se dostanete buď z Pomezí, z jesenických lázní anebo od Vápenné, záleží jen ta tom, jak zdatnými turisty jste.
Při cestě k cíli je zajímavé si uvědomit, že se pohybujete v místech, kde vyvěrá na šest desítek pramínků a pramenů, a že to je mimo jiné ten unikát, za kterým se sem sjíždějí lidé z celé republiky a v případě vodoléčebných lázní dokonce z celého světa.
My však směřujeme na Medvědí kámen, odkud se vám nabídnou pohledy na Šerák a Keprník, na Pomezí, na Žulovou a část Rychlebských hor ... je to ideální místo, na němž se zaradujete ze života. A nezapomeňte se zapsat do vrcholové knihy :-)

Foto (zdroj): Lubor Ferenc 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies