Chytrá spolupráce ZŠ Jeseník s Knihkupectvím Domeček

07.09.2022

Píše se 7. září, na základních školách si to teprve sedá. Už by se i možná přiblížily první písemky, leč rodiče nejprve musí svým dětem pořídit tzv. pracovní sešity. Ty rozšiřují vyučovanou látku z učebnic, tedy nejdříve musí jít znalosti do hlavy, aby pak mohl být ověřovány zkoušením a desetiminutovkami.

Vybavit druháka nebo třeba šesťáka potřebným učebním materiálem, je pro rodiče solidní rébus. Jednak je to investice v řádu několika stokorun, jednak musí rodič ve spolupráci se školákem koupit ty správné sešity, aby se "párovaly" s těmi správnými učebnicemi.

Základní škola Jeseník zařídila rodičům svých žáků, aby pro ně byl nákup bezproblémový, v podstatě v módu 'zaplať a jdi', stačí využít vstřícnou službu Knihkupectví Domeček. To vybralo, objednalo a zkompletovalo pro každý ročník ZŠ celou sadu potřebných pracovních sešitů. Rodiče asi šesti stovek žáků nemusí přemýšlet a ztrácet čas hledáním a výběrem, jen si vyzvednou (a zaplatí) balíček výtisků a nasází je dítku do aktovky.

Předchází se tak chybovosti a pomáhá se nechat peníze u lokálního knihkupce Václava Tschulika, který knihy u jesenického kostela prodává už od nepaměti. Třicet let třeba? ;-)

Takhle my si představujeme neformální lokální spolupráci a podporu drobných podnikatelů.

Foto (zdroj): ZŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.