Chystá se sraz žáků a studentů z Jesenicka, řeč bude o práci a vzdělání

20.09.2022

Je navýsost důležité, aby mladí jeseničtí absolventi nacházeli co nejdříve po škole uplatnění ve vystudovaných oborech. Čili aby po nich byla poptávka, aby oni měli zájem..., zkrátka aby trh práce fungoval. To není nic automatického, dokonce nám to tady v některých oborech nefunguje.

Jsou tu ale snahy napomáhající tomu, aby se po závěrečných zkouškách, maturitách a státnicích "napárovalo" více mladých na volné pracovní pozice. Kvůli tomu má krajská Burza práce a vzdělání svoji okresní zastávku v Jeseníku, a to v úterý 27.9. Přehlídka středních a vysokých škol a významných zaměstnavatelů se odehraje na Střední průmyslové škole, zváni jsou žáci, studenti, rodiče, sourozenci.

Když jsme prolistovali katalog vystavovatelů, z řad známých regionálních firem se budete moci zastavit na stáncích např. Řetězárny a.s., WTC Písečná, CS-Cont Zlaté Hory, Ondřejovické strojírny, Assmontu, Schrothových léčebných lázní, Policie ČR i Armády ČR a dalších pár zaměstnavatelů zpoza kopce.

Jesenické střední školy bude v prostorách SPŠ Jeseník reprezentovat právě průmyslovka, Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie, a pak Střední škola gastronomie, farmářství a služeb, chybět nebudou i SŠ ze Šumperka a Zábřeha, za VŠ do Jeseníku přijede Moravská vysoká škola Olomouc.

Očekáváme, že na burze dojde k bohaté výměně informací, že děcka dostanou spousty zajímavých impulsů, co v dobrém ovlivní jejich budoucí kariéry. O to pořádajícím Úřadu práce a Hospodářské komoře jde.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.